Promosyon Kalem
10/02/18
Promosyon Kalem

İşletme veya kuruluşunuzu pazarlamak ve tanıtmak için çeşitli yolları vardır. Ancak bu seçeneklerin hiçbiri, promosyon kalem kullanmak kadar ucuz değildir. Pazarlama işiniz için bir pano kiralamak veya reklam vermek gibi diğer promosyon seçeneklerinin fiyatları binlerce lirayı bulan son derece pahalı seçeneklerdir. Promosyon kalem, işletme veya organizasyonunuzu tanıtırken maddi olarak çok avantajlı olduğu gibi, isminizi geniş kitlelere ulaştırmakta da oldukça işe yaramaktadır. Bu makalede, promosyon kalemler kullanarak işinizi pazarlamada izleyebileceğiniz çeşitli yollar anlatılacaktır.

 

Promosyon kalem ile işinizi pazarlama için en önemli ipuçlarından biri, reklam mesajını maksimize etmektir. Kurşun kalemler, ince tasarımı nedeniyle baskı alanı için çok müsait değildir. Bu nedenle, promosyon kalem seçerken, iş yeri ismi veya logosunun dikkat çekici bir şekilde basılabileceği alana sahip olduğundan emin olmanız gerekir. İşyeri isminizin yazılacağı renkle veya logonuzdaki renklerle eşleşen kalemler seçin.

Bu tip bir promosyonun bir diğer önemli noktası, yüksek kaliteli bir malzeme ile yapılan kalemleri satın almaktır. Ucuza yapılan kalemler müşteri tarafından kolayca çöpe atılabilir. Bu nedenle kaleminiz yüksek kaliteli olmalı. Bu sayede daha büyük olasılıkla müşteriniz promosyon kaleminizi kullanacak ve bu sayede sizi gözü önünde tutacaktır. Bu sayede uzun bir zaman boyunca müşteriniz sizi hatırlayacaktır. Bu yatırımı en üst düzeye çıkarmak için kaliteli promosyon ürünleri gerekir. Gelecek yıllarda da işinizin reklamının sürekli devam etmesini bu şekilde sağlamış olursuz.

Kalemler, hayatın pek çok alanında kullanılmaktadır. Bu nedenle, promosyon kalemler kullanarak hedef pazarınızı genişletebilirsiniz. Pratik ve işlevsel bir kalem üretirseniz bunu herkes kullanacaktır. Ayrıca bedava ürün her zaman övülür! Bu kalemler hayal bile edemeyeceğiniz kitlelere kadar ulaşmanızı sağlayacaktır.

İşiniz için reklam en önemli unsurdur, promosyon kalemi hemen hemen her iş yerinde, hastanelerde, çeşitli ticari fuarlarda, istihdam fuarlarında  vs. gibi yerlerde görebilirsiniz. İş adı ile basılmış kalemler işletme veya kuruluş ile ilgili herhangi bir özel etkinlik için büyük bir reklamdır. Eğer bir web siteniz varsa, bunun yanı sıra yanı sıra adres, telefon numarası, işinizin dahil etmek iyi bir fikirdir. Bu kalemler de iş sloganı, bir motivasyon mesajsı, ya da düşündürücü fiyatı da dahil olmak üzere, mesajları görüntüleyebilirsiniz.

Reklam seçmek için çeşitli stilleri ve promosyon kalem çeşitleri vardır, çevre dostu seçenekleri (biyolojik olarak parçalanabilen kalemler ve geri dönüşümlü malzemelerden yapılmış olanlar), desen veya şirket logosu oluşmuştur kalemler. İlginç bir konuşma parçası kılan bir başka promosyon kalem seçeneği ise “ruh kalem”i dir. Bu kalem dokunma ile ısıya duyarlı ve renk değiştiren 70’lerin popüler oldu duygu halkalarına benzer. Bu kalemler saniye içinde kendi orijinal rengine döner. Bu seçenek, makul fiyatlı, ya geleneksel kalemlerden çok daha pahalı değildir.

Promosyon kalem işiniz veya kuruluşun reklamını yapmak için maliyeti düşük ve etkin bir yöntemdir. Yanı sıra, bu reklam yöntemin, inanılmaz, çok yönlü ve göz alıcı kılan farklı stilleri, renkleri ve modelleri vardır. Maksimum iş potansiyeli açısından sizlerde promosyon kalemleri seçin.